top of page
MBP-Cover-Pottyos_edited.jpg

Magyar Business Blog

Készülj fel a sikerre: építsük fel a stratégiád, védd ki a csapdákat, és növekedj exponenciálisan!

Beszéljünk!
*ingyenes

Post: Blog2_Post

Miért veszítesz lendületet, ha nem kér számon senki?

Ha vállalkozol, és úgy érzed, néha egyszerűen nem haladsz, pedig lenne miből – akkor ezt a cikket neked írtuk.


És ha mélyebben érdekel, hogyan lehet visszanyerni a fókuszt és a következetességet, hallgasd meg a teljes podcast beszélgetést Vörös Krisztával. Az adásban őszintén mesél arról, hogyan lett pénzügyi tanácsadóból „felügyelő” – és miért pont erre van most szüksége a legtöbb vállalkozónak.


Most viszont kezdjük az alapoknál:

A szabadság, ami miatt vállalkozó leszel, nem működési modell – hanem illúzió.


Nincs többé főnök, nincs számonkérés, nincs napi bejelentkezés. És ez pont addig tűnik felszabadítónak, amíg rá nem jössz: ha senki nem kérdez rá, mit csinálsz, akkor te sem fogsz elszámolni vele.


A lendület nem egyik pillanatról a másikra vész el. Nem úgy van, hogy tegnap még haladtál, ma meg már nem. Hanem szép lassan szivárog ki belőled. Először csak egy csúsztatott határidő. Aztán egy tologatott feladat. Végül ott állsz egy csomó el nem végzett tennivalóval, és nem érted, miért nem halad a céged.


Nem azért, mert rosszul csinálod. Hanem azért, mert nincs, aki visszajelezne.

Vörös Kriszta pontosan ezt az űrt tölti be az accountability coachinggal. Nem ötletel. Nem motivál. Nem szépít. Egyszerűen fogja a heti vállalásaidat, és következetesen rákérdez.


És ez bőven elég ahhoz, hogy elinduljon valami: rendszer, ritmus, fókusz – amit egyébként nehéz egyedül fenntartani.



Nem coach, nem mentor – egy ember, aki ránéz, és nem hagy békén


Vállalkozóként gyakran csúszunk bele abba, hogy túl sok a feladat, de senki nem kérdezi meg: „Hol tartasz vele?”

Az ügyfeleknek szállítasz. A számlákat kiküldöd. A naptárad tele.


De a saját projektjeid? A saját céljaid?

Azok simán elcsúsznak – mert nincs, aki visszatartson a halogatásban.


Vörös Kriszta pontosan erre építi az egyik legizgalmasabb szolgáltatását: accountability coaching. Ez nem klasszikus coaching. Nem motivációs tanácsadás.Ez egy tiszta, következetes jelenlét, ami nem engedi, hogy a vállalásaid csak vállalások maradjanak.


„Azt mondta az egyik ügyfelem: csak azért csinálom meg, mert tudom, hogy rákérdezel.”

Ez az accountability lényege. Nem inspirálni akar. Hanem rendszerben tartani.És ez nemcsak heti beszélgetést jelent, hanem konkrét időpontokat, ellenőrzést, átnézést – és a kérdést, amit egy vállalkozónak ritkán tesznek fel: megcsináltad?


Kriszta nem véletlenül lett ebben erős. A saját életében is következetes, strukturált, több országon és költözésen keresztül. Ezért tudja: a vállalkozás akkor halad, ha valaki számon kér.


„Sokan azt mondják, olyan vagyok, mint egy felügyelő. De jó értelemben. Nem hagyom, hogy elcsússzanak.”

Ez a kontroll nem kellemetlen. Ez biztonságot ad. Egy olyan keretet, amit a legtöbb szabadúszó, egyszemélyes vállalkozó teljesen nélkülöz.


Ha nincs melletted senki, aki figyel, könnyű elhinni, hogy „majd holnap”. De ha van valaki, aki ott van, kérdez, visszacsatol – akkor már nem csak magadnak tartozol elszámolással.



A rendszeresség nem kényelmetlen, hanem felszabadító


Sokan azt hiszik, a számonkérés nyomasztó, hogy kontroll alatt lenni egyenlő a szorongással. Pedig pont az ellenkezője történik, amikor valaki ténylegesen beleáll ebbe a folyamatba: megérkezik a nyugalom. A keret. A fókusz.


Kriszta pontosan látja, mi történik azokkal, akik beépítik az accountability rendszert a működésükbe:


„Van olyan ügyfelem, aki már előre beírja magának, hogy akkor csütörtökön mondjuk van a hívás, és hogy addigra kész kell legyen.”

Ez nem stresszt okoz – hanem tisztánlátást. A vállalás nem csak ígéret lesz, hanem konkrét ütemezett lépés.


Egy másik ügyfélről is elmeséli:


„Van, aki csak húsz percre jön, de akkor is jön. Csak hogy elmondja, hogy mi van.”

Ez a ritmus az, ami elkezdi kiszorítani a halogatást. Nem azért, mert „muszáj”, hanem mert kialakul a szokás, hogy valaki ott van, aki figyel.


És ez nem csak heti hívásokat jelent. Kriszta rugalmas abban, hogy milyen formában tartják a kapcsolatot:

„Van, akinek csak annyi, hogy messengeren rám ír, hogy figyelj, ezt és ezt megcsináltam.”

Ez már nem coaching – ez működésbiztosítás.


A legtöbb vállalkozó ott csúszik el, hogy túl sokat van egyedül a saját döntéseivel. És közben kívülről nézve még jól is néz ki: termék van, rendszer van, forgalom van – csak a stratégiai végrehajtás hiányzik.


Az accountability nem egy újabb dolog a to-do listán. Hanem az a keret, ami miatt a többi dolog egyáltalán megvalósul.



Aki vállalkozik, annak nem cél kell, hanem rendszer


Sokan azt hiszik, a célkitűzés a kulcs. Hogy ha elég pontosan megfogalmazod, mit akarsz, akkor el is fogod érni. De Kriszta tapasztalata szerint ez nem mindig így van:


„A céljaik megvannak, csak nem haladnak velük.”

Ez a mondat döbbenetesen pontos. Nem az a baj, hogy nem tudod, mit akarsz. Hanem az, hogy nem tudod, hogyan építsd be a mindennapokba. És itt jön be az, amit Kriszta egy új szintre emelt: a felelősség struktúrája.


Az accountability rendszer nem ötletekre épül, hanem végrehajtásra. Nem arra, hogy „majd ha egyszer lesz időm”, hanem hogy mi az, ami most következik. Ez az, ami lendületet ad – mert nem engedi, hogy szétcsússz a vállalásaid között.


„Tényleg van olyan, aki csak akkor halad, ha tudja, hogy valaki rákérdez.”


Ez nem gyengeség. Ez realitás. Ha nincs körülötted senki, aki figyel, akkor a heti céljaidból gyorsan lesznek havonta tologatott feladatok. És közben úgy érzed, hogy „dolgozol” – de valójában csak körbe mész.


A vállalkozás nem attól nő, hogy sokat gondolkodsz rajta. Hanem attól, hogy valaki visszajelez, következetesen, és segít a fókuszban maradni.


Ha úgy érzed, neked is kellene valaki, aki nem hagyja, hogy megint elcsússz, hallgasd meg a teljes beszélgetést Vörös Krisztával.


Őszintén beszél arról, hogyan lett a pénzügyi tanácsadásból számonkérő struktúra – és miért pont ez működik a mai vállalkozóknál.


És ha még egy szinttel komolyabban gondolod, jelentkezz a Cégre Szabott Workshopra vagy a Csoportos Workshopra, ahol konkrét stratégiákkal és struktúrákkal dolgozunk azon, hogy ne csak terveid legyenek – hanem eredményeid is.

Commentaires


bottom of page