A Vilhemp egy innovatív vállalkozás, amely természetes alapanyagból készít újrahasznosítható termékeket, különös hangsúlyt fektetve a műanyag helyettesítésére. Az ő történetük bemutatja milyen sokszínű módon lehet egy vállalkozást skálázni és nemzetközi piacra vinni.
A Vilhemp 3 alapítója Rédey Soma (COO), Fülöp Villő (CEO) és Szűts Gergely (CFO).
A Vilhemp története és a skálázás szorosan összekapcsolódik, rámutatva arra, hogy a vállalkozói szemléletet meg lehet tanulni. Sokan saját, míg mások más történetén keresztül alakítják ki a vállalkozói gondolkodásmódjukat.
Az alapötlet az volt, hogy hogyan lehetne természetes alapanyagból előállítani egy hasznos, újrahasznosítható terméket. A vállalkozás rövid idő alatt számos apró kihívással nézett szembe, amelyeket folyamatosan igyekeztek megoldani. Érdekes módon ebben az időszakban kezdték meg tevékenységüket, amikor a célközönség szinte hiányzott a piacon.
A Vilhemp főként lebomló evőeszközöket gyárt, amelyek különösen az éttermi szektor számára fontosak, és ez a szektor volt leginkább érintett a világjárvány korlátozó intézkedéseiben. Ez a kihívásokkal teli időszak különösen árnyalta a vállalkozásuk történetét, de megmutatta azt is, hogy a kitartás és az alkalmazkodóképesség kulcsfontosságú a vállalkozások sikere szempontjából.
Az öt évvel korábbi garázsban született ötletből mára termék lett az áruházak polcain.
2018-ban jött az ötlet, miszerint szükség lenne egy egyedi termékre. Saját fejlesztésű, komposztálható evőeszközökre esett a választás. De, milyen út vezetett az ötlettől a megvalósításig?
A Vilhemp a következő kérdésekkel indította a projektet:
Hogyan lehetne kiváltani a műanyagot?
Mire lehetne még felhasználni az ipari kendert?
Milyen, mások számára is hasznos termékeket lehetne kihozni belőle?
Hogy lehet ebből vállalkozás?
A koncepció az lett, hogy: használd, komposztáld!
Az első hónapokban, mintegy 10.000 euró támogatást nyertek, de még mindig sok volt a kérdés.
Hogyan kezdjék el?
Alkalmazottként munka mellett egyre több és több időt igényelt. Hogyan oldják ezt meg?
Milyen legyen az üzleti modell?
Elkezdtek közösen gondolkodni és felmerült a kérdés: Mi lenne ha?
Eleinte még nem volt letisztázva, hogy termék vagy alapanyag legyen? A termék mellett szólt a döntés, ami egyúttal magával hozta a brandépítés kérdését is. Ehhez kapcsolódott a márkavédelem és a tanúsítványok beszerzése.
Jókor voltak, jó helyen? Eleinte (a Covid előtt) ez volt az az időszak, amikor az EU éppen arra törekedett, hogy minél kevesebb műanyag termék legyen forgalomban.
2020 decemberében megalakult a Vilhemp, amelynek termékeit ma már megtaláljuk a boltok polcain.
A videó végén a következő kérdésekre kapunk még válaszokat:
Hogyan oldották meg a raktározást?
Mit jelentett a szociális háló, és a termékbe vetett hit?
Újra előkerül a dilemma, hogy hogyan lehet elindulni a nulláról?
Hogyan tudnak úgy növekedni, hogy a termékük, a márkájuk híre ne csorbuljon?
És, ha már skálázásról van szó, akkor, milyen gyakorlati folyamatok azok, amelyek megvédik a terméküket a nemzetközi piacon is?
Olvass tovább!
Comentários